O nas

RCS Radius oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie łączności radiowej oraz systemów powiadamiania dedykowanych min dla Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego czy, Zarządzania Kryzysowego.

Naszym klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania od A do Z – od określenia potrzeb zamawiającego, poprzez dobór sprzętu, uzyskanie pozwoleń urzędowych, po wdrożenie systemów.

W naszej ofercie znajda Państwo analogowe i cyfrowe systemy łączności radiowej, systemy selektywnego sterowania syrenami OSP, Systemy Wspomagania Decyzji dla służb, syreny elektroniczne sterowane w standardzie RSSS oraz IP. Poboczną częścią naszej działalności jest usługa zabezpieczania łączności podczas imprez masowych takich jak: pikniki, imprezy sportowe, wydarzenia kulturalne.

Motorola DP4401

Posiadamy bardzo duże doświadczenie w przygotowaniu dokumentacji niezbędnych do wydania pozwolenia radiowego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Oferujemy dozór serwisowy w trybie 24h z bardzo krótkim czasem reakcji (trzy poziomy SLA).

Usługami dodatkowymi realizowanymi przez RCS Radius są prace i przeglądy masztów i konstrukcji wysokościowych zakończone protokołami oceny stanu technicznego ww. konstrukcji wystawionymi przez naszego pracownika posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane.

Na Państwa zlecenie dostarczymy i zamontujemy dodatkowe akcesoria w pojazdach, takie jak: oświetlenie specjalne, sygnały dźwiękowe, radiotelefony, systemy komunikacji oparte o rozwiązania GSM/LTE/5G.

Wykonujemy montaże i zabudowy w wersji kamuflowanej.

Potrzeby naszych klientów spowodowały, że możemy wykonać dla Państwa Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu oraz systemy monitoringu CCTV. Nasze usługi realizujemy na terenie całego kraju.

Doświadczenie

Radiokomunikacją zajmujemy się ponad 25 lat, zaczynaliśmy przy analogowych systemach łączności, bazujących na rozwiązaniach z lat 80-tych XX. wieku, obecnie realizujemy głównie zlecenia w zakresie cyfrowej łączności w oparciu o technologię DMR i Tetra. Po drodze do XXI wieku mieliśmy okazję zajmować się systemami zarządzania korporacji Radio Taxi takimi jak Net-Kom i OPST, oraz systemami wywodzącymi się z Obrony Cywilnej takimi jak Radiowy System Sterowania Syrenami (RSSS). Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie projektowania systemów, realizowaniu napraw, montażu instalacji antenowych (w tym masztów), oraz integracji systemów radiowych ze sferą informatyczną celem realizowania przesyła danych lub wizualizacją stanu urządzeń czy pozycji GPS radiotelefonów.

syrena elektroniczna Digitex DSE 1200

Dysponujemy kadrą stale podnoszącą swoją wiedzie i umiejętności, od wielu lat uczestniczymy w szkoleniach takich firm jak Hytera, Motorola, Icom czy Digitex. Pozwala nam to oferować najnowsze dostępne rozwiązania, mogące skutecznie wspomóc naszych klientów podczas pracy i przyczynić się do lepszego zarządzania zasobami ludzkimi.

Zabezpieczenia w cyfrową łączność radiową wielu imprez masowych pozwoliły na wypracowanie sprawdzonego schematu działania podczas takich realizacji, co przekłada się na możliwość szybkiego rozwinięcia systemu cyfrowej łączności radiowej na potrzeby danej imprezy, sprawne przeszkolenie użytkowników urządzeń oraz zapewnienie opieki serwisowej na czas imprezy.

Zawsze w naszej pracy stawiamy na profesjonalizm, jakość, kulturę pracy oraz sferę BHP.

Realizacje na terenie takich zakładów jak Synthos, Arcelror Mittel Poland czy Veolia są dla Państwa gwarancją, że jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej rygorystycznym wymogom BHP podczas pracy.

Współpracujemy z najlepszymi

Realizacje